Pokémon Go ||| Türkiye

Pokémon Go daha önce denildiği gibi 2016’da piyasaya çıktı, ama şu anda sadece belirli ülkelerde oynanabiliyor. Türkiye’de  googleplay üzerinden uygulama henüz indirilemiyor. Oyunun telefona yüklenebilmesi için (android telefonlar için) telefon ayarlarında güvenlik ayarlarının değiştirilmesi, googleplay dışındaki servislere de izin verilmesi gerekiyor. Uygulama bu linke tıklandıktan sonra açılan sayfadan indirilebilir.

Hem yeterli zamanımın olmaması hem de sanal ortamdaki oyunlardan bir yerden sonra bıkmam nedeniyle sanal oyunlarla çok vakit geçiren biri değilim. Ama genel olarak oyunları seviyorum. Yürümeyi çok seven ve günlük hayatta çok yürüyen biri olarak Pokémon Go gibi gerçek dünyaya uyum sağlamış bir oyun oldukça ilgimi çekti. Hem yürüyüp hem oynayabiliyorsunuz. Tabii bunun olumsuz tarafları da oluyor. Bugün markette alışveriş yaparken oynuyordum, çıkışta merdiven olduğunu unutunca az kalsın düşüyordum, oradaki adam garip garip bakıyordu o sırada.. Yurda dönüşte 301 nolu odam yerine 201 nolu odanın kapısını açmaya çalıştığımı fark ettim, allahtan kimse yoktu etrafta…

Oyun sabit bir yerden oynanmaya uygun değil, sık sık dolaşmak gerekiyor. Bu yüzden wifi’ya bağlanıp oynanacak bir oyun değil, sağlam bir internet paketi ve bir de şarjı uzun süre dayanan bir telefon gerekiyor.

Şu anda oyun genel olarak 15-30 yaş arasındaki insanlardan ilgi görüyor. Camilerin oyun için önemli bir yer olması, bundan sonra camiye değil beş vakit, on vakit bile gidilmesine neden olabilir.

Güzel bir oyun…

 

Bunu Paylaş

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: